خواننده اگریقاش و مصاحبه خصوصی با وبلاگ اگریقاش

گفتگو و مصاحبه خصوصی با خواننده اگریقاش

سلام به شما دوستان، در این پست به معرفی یکی از هنرمندان روستای اگریقاش می پردازیم. یک خواننده خون گرم و خوش صدا؛ آقای لقمان سخایی . بله شاید شما چندان ایشان را نشناسید و از خود بپرسید که از وی ترانه ای به گوش شما نرسیده است! آقای لقمان سخایی فقط به زبان مادری یعنی به زبان کردی ترانه می خوانند و جالب اینکه صدای ایشان بسیار به صدای خواننده محبوب و پر آوازه کردها آقای خالقی شبیه است. به همین دلیل، محبوبیت وی در بین کردها دو چندان شده است. این معرفی را از زبان خودش بخوانید:

لقمان سخایی خواننده اگریقاشی

لقمان سخایی

۳۷ سال پیش یعنی در سال ۱۳۵۱ در خانواده کشاورزی زحمت کش ( لقمان سخایی ) به دنیا آمدم. من در همان ایام کودکی و نوجوانی به ترانه ، شعر و موسیقی علاقه نشان می دادم؛ درهمان ابتدا شیفته صدای خوانند پرآوازه کرد آقای مظهر خالقی بودم و در مراحل ابتدایی تحصیلم این علاقه در سرودهایی که در مراسم های مدرسه اجرا می شد معلوم بود. کاک لقمان در ادامه می گوید: در سال ۱۳۷۰ در مسابقات کشوری در تهران مقام اول را کسب نمودم و اولین کار خوانندگی خویش را به طور رسمی در سال ۱۳۷۶ با انتشار آلبومی به نام که مه ر شل ( کمر شل و زیبا ) در مهاباد، با همکاری آقای محسن گلپرست آغاز نمودم که با استقبال مناسبی از مردم روبرو شد. سپس به مدت ۳ سال در صدا و سیمای مهاباد در قسمت موسیقی با هنرمندانی چون آقای شهباز شاهین پور کار کردم و در این مدت در آموزشگاه صبا با آلات موسیقی سه تار و سنتور توسط آقای کاوه فقیه زاده آموزش دیدم. چندین کنسرت را در شهرهای غرب کشور(که کردنشین هستند) اجرا نمودم و آخرین کنسرتم را در شهر مهاباد و با همکاری گروه هنری وفایی و کاوه فقیه زاده اجرا کردم. و هم اکنون حدود ۵ سالی است که در سوئد زندگی می کنم و برنامه هایی اجرا کردم و تعدادی از آن را با آقای حسن شریف که کرد کردستان عراق هستند، اجرا کردم و با سپاس از شما کاک شهاب و درود به همه خوانندگان شما.
البته یادم رفت از ایشان اجازه بگیرم و قسمتی از ترانه اش را برای شما قرار دهم با عرض پوزش.

وبلاگ اگریقاش

فرهمندی
قطره های ریز دانش و معلوماتمان را کنار هم قرار دهیم دریایی از دانش را پدید می آوریم که می توانیم همراه یکدیگر با شنا در این دریا لذت ببریم و با آن کشتی اهدافمان را سریعتر به مقصد برسانیم.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*

کد امنیتی *