روز درختکاری در اگریقاش

ایجاد فضای سبز در روستا

امروز روز بزرگ و خوبی بود، چون دوستان بزرگوار گروه ژینگه پارِز روستای اگریقاش و مهاباد زیر نظر جامعه سبز زاگرس با همکاری دهیاری و شوراهای محترم روستای اگریقاش دست به درختکاری ۳۰۰ نهال چنار و ۵۰ نهال توت کردند که در راسته کانال بزرگ و اصلی آب که از وسط روستا می گذرد. این عمل دوستان حس نوع دوستی و احترام به طبیعت و ملت را گرم تر کرد و افتخاری دیگر برای روستای ما و مهاباد به ارمغان آورد. شاید در تقویم روز درختکاری نبود ولی امروز روزی برای تغییر چهره اگریقاش شد.

درختکاری اگریقاش

درختکاری اگریقاش

در همین راستا از تمامی هم ولایتی ها و دوستداران طبیعت می خواهم، سعی کنیم در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

روز درختکاری در اگریقاش

روز درختکاری در اگریقاش

جا دارد به نویه خود اگریقاش از تمام زحماتی که دوستان در این روز و اینکار بزرگ کشیدند، صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم. دستتان طلا و راهتان پاینده باد و امیدواریم این راه زیبا و مشابه آن در اگریقاش و جای جای میهن بیشتر شوند.

تصاویر بالا از صفحه تلگرام https://t.me/endrghash اندرقاش گرفته شده است.

پست اختصاصی شورای عزیز روستای اگریقاش آقای ابراهیم بابایی در صفحه فیسبوک شخصی اش در رابطه با این روز که در ادامه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

ڕۆژی دار چەقاندن

ڕۆژی دار چەقاندن

سڵاو
ئه وڕۆ سێ شه ممه به رواری ۲۲ ی خاکه لێوه ی ۲۷۱۷ لاوانی ژینگه پارێزی ئیندرقاش و مه هاباد سه ر به کۆمه ڵگای سه وزی زاگـــــــرۆس به هاوکاری ئه ندامانی شوڕا و دێهیاری ئیندرقاش ده ستیان دایه چه قاندنی نه مام و له تێکۆشانێکی بێ وێنه دا ۳۰۰ چناری جه وهه ردار و ۵۰ تویان چه قاند و پاراستنی ژینگه یان بۆ به ره ی نوێ و داهاتوی کۆمه ڵگه وانه کرد.
له لایه ن خه ڵکی ئه مه گناس و نیشتمانپه روه ری ئیندرقاشه وه ده ستیان ماچ ده که ین و بیریان به رز ده نرخێنین و ڕاوستاوی و سه ربه زیان بۆ ده خوازین.
برایم بابایی….ئارگه ش….

 

فرهمندی
قطره های ریز دانش و معلوماتمان را کنار هم قرار دهیم دریایی از دانش را پدید می آوریم که می توانیم همراه یکدیگر با شنا در این دریا لذت ببریم و با آن کشتی اهدافمان را سریعتر به مقصد برسانیم.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*

کد امنیتی *