مرجع شعر و ادب زبان کوردی

توصیه آگریگَش به شما

شعر کوردی، زبان و ادبیات کوردی، شاعران کرد، آثار بزرگان کورد

دراین پست می خواهم یکی از جالبترین و پر محتواترین وب سایتهای زبان کُردی را برای شما، خصوصاً هنرمندان و شاعران و زبان دوستان عزیز معرفی کنم

در این وب سایت کوردی گنجینه ای بزرگ از اطلاعات در مورد نویسندگان و شاعران و ادیبان کورد، آثار و تألیفات آنها از گذشته تا معاصر از شعر کلاسیک گرفته تا نو را در خود جای داده است؛ هر چند این گنحینه نیازمند رشد و تکامل آن بدست افراد توانمند است.

در ادامه با من باشید تا معرفی کاملتری را در اختیارتان قرار دهم

گنجینه آثار کوردی

زمانی که وارد سایت Vejin Books می شوید با محیط زیر روبرو می شوید شما با انتخاب یکی از موارد زیر به صفحه مربوطه هدایت می شوید، ما در اینجا روی استاد نالی در بخش پدید آورندگان کلیک می کنیم.

 

زبان کوردیا

 

صفحه ای که باز می شود اطلاعا مفیدی از مشخصات و تخلص شاعر و حتی موقعیت جغرافیایی وی را نمایش می دهد.

استاد نالیخوب حالا روی اثر معروف و جاویدان ایشان دیوان نالی کلیک می کنیم.

دیوان شعر استاد نالی

در این صفحه به لیستی دسته بندی شده از چهارچوب وزنهای شعرهای ایشان برمی خوریم.ما روی یکی از آنها کلیک می کنیم و به قسمت زیر هدایت می شویم

شعر استاد نالی

در عکس بالا می بینید که شعر بر وزن مربوطه در دسته بندی باز می شود و به نمایش در می آید؛که شامل اسم و نوع و وزن شعر می شود، نکته جالب این سایت در این است که شما می توانید آن را به اشتراک بگذارید یا اگر اشتباهی در آن است را تصحیح کنیم.

 سایت Vejin Books 

این مطلب را چگونه می بینید؟

اگر سایتی دارید آن را به ما معرفی کنید.





فرهمندی
قطره های ریز دانش و معلوماتمان را کنار هم قرار دهیم دریایی از دانش را پدید می آوریم که می توانیم همراه یکدیگر با شنا در این دریا لذت ببریم و با آن کشتی اهدافمان را سریعتر به مقصد برسانیم.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*

کد امنیتی *